Kanal-Kazı-Yıkım İşleri

Kaba İnşaat Malzemeleri

Karagözoğlu İnşaat olarak; kanal açma, kazı ve yıkım işlerinde, profesyonel ekibimiz, gelişmiş teknik ve iş makinalarımızla hizmet vermekteyiz. Kanal açma, kazı ve yıkım işlemlerinde de diğer tüm hizmetlerimizde olduğu gibi işin kalitesi ve zamanında teslim edilmesi kadar, güvenliği de ön planda tutarak iş sağlığı ve güvenliği ilkelerimizden taviz vermeden, sizlere en doğru çözümleri sunuyoruz.

Kanal Açma İşleri

İhtiyaç duyduğunuz her alanda profesyonel, güvenli ve sağlam kanal açma hizmeti sağlamaktayız.

Kanal kazma işlerine başlamadan önce, işlemin yapılacağı alanda keşif yapılır, işlemin yapılacağı alan incelenir, oluşabilecek her türlü tehlikeyi engellemeye yönelik tedbirler alınır, daha sonra da çizilen yol haritasına göre deneyimli personelimiz tarafından, disiplinli ve güvenli bir şekilde donanımlı iş makinalarımızla kanal açma işlemi gerçekleştirilir.

Kazı İşleri

Kazı işleri kapsamında kuyular, yeraltı işleri, tünel ve kanal çalışmalarında hizmet sağlamaktayız.

Kazı işlerine başlarken öncelikle, işin yapılacağı alanda keşif yapılır. Eğer zemin yüzeyi düzgünse, doğrudan bodrum ya da temel kazısına başlanır, eğer zemin yüzeyi düzgün değilse öncelikle tesviye yapılır. Kazı işlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da zeminin türüdür. Zeminin toprak, küskülük, kaya, batak ya da balçık olması da kazı işinde kullanacağımız yöntemleri belirlememizde etkilidir. Ayrıca, kazı yapılacak alandaki yer altı kablolarını ve diğer dağıtım sistemlerini belirleyerek, bunların oluşturabileceği tehlikeleri önlemek için gerekli tedbirleri alıyor, daha sonra belirlenen plana göre alanında uzman ekibimiz ve güçlü iş makinalarımızla, profesyonel bir şekilde kazı işlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Yıkım İşleri

2012 yılında Kentsel Dönüşüm Yasası’nın yürürlüğe girmesi ile yıkım işleri özellikle kentsel konut bölgelerinde hız kazanmıştır. Karagözoğlu İnşaat olarak, inşaat yapı ve durumunu kontrol ederek, en uygun metodu tespit etmekte ve bu metotla yıkım işlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Yıkım işleri, inşaat faaliyetleri arasında risk grubu en yüksek olan işlerdendir. Bu durumun bilincinde olan konusunda uzman mühendis ve teknik ekiplerimiz, yıkım kararı alınması ve gerekli resmi müracaatların tamamlanarak, çalışma ruhsatının alınmasının ardından, sahada toplanan verileri  kapsamlı bir şekilde değerlendirerek, yıkımın hangi teknikle yapılacağına karar verir. Sonrasında gerekli olan tüm güvenlik tedbirleri alınarak, yıkım faaliyeti yapılmakta, yıkım esnasında ortaya çıkan tüm moloz hafriyatı ve atık metaller ayrıştırılarak, ortamdan uzaklaştırılmaktadır.